خانه > از اقتصاد آنلاین > کاهش درآمد شرکت ملی نفت ونزوئلا

کاهش درآمد شرکت ملی نفت ونزوئلا

به گزارش رویترز، پترولئوس دی ونزوئلا، شرکت ملی نفت ونزوئلا، در تازره ترین گزارش سالانه مالی خود اعلام کرد، درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۶ میلادی در مقایسه با سال قبل از آن با ۳۴ درصد کاهش به ۴۸ میلیارد دلار رسید.  

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، همچنین سود خالص شرکت ملی نفت ونزوئلا با تقریبا ۹۰ درصد کاهش به ۸۲۸ میلیون دلار رسید که این رقم برای سال ۲۰۱۵ میلادی ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار گزارش شده بود.  

البته کارشناسان اقتصادی بر روی درآمد شرکت نفت «پترولئوس دی ونزوئلا» این کشور به دلیل کمک های چند میلیارد دلاری آن به «کمپین ضد فقر» در ونزوئلا تمرکز خاصی دارند و طبیعی است که آمار سودهی این شرکت در مقایسه با شرکت های خصوصی کمتر باشد.

ونزوئلا با برآورد تقریبی ۳۰۰ میلیارد بشکه نفت ، دارنده بزرگ ترین ذخایر نفت خام میان اعضای اوپک است؛ اما تولید نفت این کشور به دلیل بحران شدید اقتصادی، کمبود تجهیزات پایه ای در میادین نفتی و کاهش سرمایه گذاری با روند نزولی روبرو شده است.

همچنین شرکت ملی نفت ونزوئلا اعلام کرد، میانگین تولید نفت خام در سال ۲۰۱۶ میلادی که شامل گاز مایع طبیعی هم است به ۲ میلیون و ۵۷۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرده است؛ در حالیکه این رقم برای سال ۲۰۱۵ میلادی ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه ثبت شده بود.  صادرات نفت هم در سال ۲۰۱۶ میلادی بطور میانگین ۲ میلیون و ۱۹۰ هزار بشکه در روز بود که این رقم برای سال قبل از آن ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه بود.

«پترولئوس دی ونزوئلا» اعلام کرد در سال گذشته میلادی، ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار از پرداخت های اوراق قرضه را انجام داده است و تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی، بدهی مالی این شرکت تقریبا ۴۲ میلیارد دلار و در مقایسه با سال قبل از آن کمتر از ۶ درصد گزارش شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *