خانه > از خبرگزاری تسنیم > تاخیر ۹ ساله در اجرای قانون حمایت از صنایع دریایی/خرید شناور دست دوم به‌جای سفارش به کشتی‌‌سازان ایرانی

تاخیر ۹ ساله در اجرای قانون حمایت از صنایع دریایی/خرید شناور دست دوم به‌جای سفارش به کشتی‌‌سازان ایرانی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رمضانعلی پور مجیب در نشست خبری صادرات اولین کارتاماران تولید داخل با اشاره به مزیت های صنایع دریایی در ایران اظهار کرد: کشورما حدود ۵۰۰۰ کیلومتر ساحل دارد و معروف است ککه ثروت در آب و ساحل است، از سوی دیگر حدود ۳۰ هزار شناور ثبت شده داریم. این نشان می دهیم باید در این حوزه سرمایه گذاری کنیم. 

وی با بیان این که در تعمیر این شناورها مزیت بزرگی داریم، تصریح کرد: از سال ۹۴ تا ۱۴۰۴ نیازمند سالانه ۱۴۰ شناور و در مجموع ۱۴۰۰ شناور جدید در حوزه های مسافری، گردشگری، شیلات، بار، خدمات نفتی فراساحل، لجستیک مرزبانی است.

وی ادامه داد: ارزش این بازار حدود ۵۰۰ میلیون دلار در سال است. مسئله مهم تر باید درد حوزه هایی برویم که ایجاد شغل کند.

مدیرعامل شرکت عمران و حمل و نقل تامین با تاکید بر این که یکی از صنایع اشتغالزا صنایع دریایی است، گفت: این صنایع سرمایه بر نیستند اما کارگر بر هستند. در صنایع دریایی ده ها برابر صنایع پتروشیمی ایجاد شغل می شود. 

پور مجیب با اشاره به این که از سال ۸۰ تا ۹۲ سالانه ۲۰ شناور تولید شده و حدود ۳۰ شناور در سال وارد کشور شده است، افزود: ظرفیت سالانه تولید ۴۰ شناور در حال حاضر را داریم و باید زیرساخت های مورد نیاز برای تولید سالانه ۱۴۰ فروند شناور را در سواحل کشور فراهم کنیم این مسئله از بعدی دیگر باعث انتقال جمعیت به سواحل می شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی دولت برای سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری در سواحل مُکران و انتقال حدود ۵ میلیون نفر جمعیت به این مناطق، اظهار کرد: باید برای استفاده حداکثری از صنایع داخلی واردات را مدیریت کنیم. اما سئوال این است که چرا صنایع کشتی سازی زیر ظرفیت در حال فعالیت هستند.

وی در توصیح این سئوال گفت: مهم ترین موضوع این است که بهره برداران به صنایع داخلی به دو دلیل زمان ساخت و  کیفیت و فناوری اعتماد ندارند. این صعت سه وجه  بهره بردار، تولیدکننده و منابع مالی دارد که باید با همدیگر کاملا  هماهنگ باشند.

وی با اشاره به این که برای بهره بردار مشوق لازم برای استفاده از شناورهای ساخت داخل وجود ندارد، تصریح کرد: به عنوان مثال بهره بردار می خواهد ظرف ۶ ماه شناور را تحویل بگیرد، اما صنایع داخلی زمان ۱۸ ماهه بدهد.

مدیرعامل شرکت عمران و حمل و نقل تامین با بیان این که بهره برداران یا شناور دست دوم چینی می خرند یا سفارش ساخت را به خارج می دهند، افزود: از سال ۸۷ قانون حمایت از صنایع دریایی تصویب شده که متاسفانه تا امروز اجرایی نشده است. مقرر شده سالانه یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به صنایع دریایی تخصیص یابد که تا امروز این بند قانونی عملی نشده است. 

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *